نمونه‌های نصب غیراستاندارد دوربین مداربسته

نمونه‌های نصب غیراستاندارد دوربین مداربسته که می‌تواند منجر به بروز خسارت شود.

سوالاتی که در اینجا مطرح می‌شود، به اساسی‌ترین و بنیادی‌ترین نکات در نصب دوربین مداربسته اشاره دارد. شاید شما تا به حال به این سوالات فکر نکرده‌اید یا اگر فکر کرده‌اید، به میزان اهمیت آنها پی نبرده‌اید. بار دیگر این سوالات را با دقت بیشتری بخوانید و به آنها فکر کنید:

۱- آیا می‌دانید‏، زمانی هزینه‌ی صرف‌شده برای نصب سیستم مداربسته، قابل بهره‌برداری است و به یک سرمایه تبدیل خواهد شد که نصب و اجرا استاندارد باشد؟
۲- آیا می‌دانید، نصب و اجرای غیراستاندارد باعث نقص‌ در سیستم امنیتی خواهد شد و شما را مجبور به پرداخت هزینه‌های بسیار، در آینده‌ای نزدیک خواهد کرد؟
۳- آیا می‌دانید، اگر بهترین دوربین مداربسته دنیا را هم نصب کرده باشید، ولی با نصب و اجرای غیراستاندارد، هیچ تضمینی برای نظارت مجموعه‌ی‌ شما وجود ندارد؟
۴- آیا می‌دانید، امنیت مجموعه‌ی شما کارفرمای محترم، با این روش‌های غیراستاندارد نصب، در خطر است؟
۵- آیا می‌دانید، اگر نصب دوربین مداربسته غیراستاندارد باشد، هیچ تفاوتی ندارد که دوربین مداربسته سونی را خریده‌اید یا دوربین پاناسونیک یا هر برند دیگر؟
۶- آیا می‌دانید، ارتباط در یک مجموعه‌ی مداربسته به وسیله‌ی «کابل» است و اولین و راحت‌ترین روش هک در یک سیستم مداربسته، قطع و بریدن کابل است؟

برای درک بهتر این سوالات و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، نمونه‌هایی از نصب غیراستاندارد دوربین مداربسته را با تصاویری از هر یک ارائه کرده‌ایم. مطالعه‌ی توضیحات هر بخش، به شما کارفرمای محترم کمک خواهد کرد تا از سیستم نظارتی استاندارد بهره‌مند شوید و امنیت مجموعه‌ی خود را افزایش دهید.

با توجه به نیاز این خیابان برای استفاده از دکل، می‌توان به این موضوع ساده پی برد که ارتفاع دکل برای عملکرد این دوربین اسپید دام اشتباه است و ارتفاع آن باید بلندتر باشد تا نیازی به استفاده از علمک دیگر نباشد. همچنین پایین آوردن دوباره‌ی آن توسط پایه‌ی سقفی اسپید دام، از دیگر اشتباهات ناشی از عدم کارشناسی و مشاوره‌ی صحیح در این نصب است. ارتباط کابل برق از آسمان و رساندن آن به انتهای دکل، امنیت دوربین اسپید دام را به خطر می‌اندازد.

آرایش نامناسب رک، یکی دیگر از موضوعات رایج در بازار دوربین مداربسته و شبکه‌های کامپیوتری است. در تصویر روبه‌رو، به هم ریختگی کابل‌ها را می‌بینید که هیچ راهی برای تحرک و جابه‌جایی رک وجود ندارد!

در تصویر بالا، نمونه‌ای از بستر کابل‌کشی غیراستاندارد را می‌بینید. با استفاده از بی‌اطلاعی کارفرما و به دور از چشم او، داخل داکت چندین کابل بریده شده و دوباره وصله شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *